Prvotřídní výrobce a dodavatel okenních parapetů

Vnitřní parapety

Dřevotřískové parapety - Laminované

Interiérové okenní parapety s nosem jsou vyrobeny z nosné vlhkuvzdorné dřevotřískové desky (DTD V100) o síle 18 mm potažené shora technologií postforming CPL laminátem o síle 0,6 mm. Ze spodní strany je nalepen papírový protitah 0,2mm s PE vodoodolnou folií.

Parapety jsou dodávány v délkách 4100 mm a šířkách od 200 mm do 900 mm.

Parapety DTD doporučujeme pro zákazníky, pro které je důležitá vysoká pevnost interiérového parapetu, a to jak v kvalitě desky, tak i dekorativního laminátu. (v porovnání s PVC parapetem).

Pří montáži DTD parapetů je nutné zamezit kontaktu nosné desky s vodou a to tím, že se olepí nebo impregnují otevřené hrany parapetu. Doporučujeme provádět montáž specializovanou firmou.

Dřevěný parapet

Dřevotřískový parapet - nákres

Ceny

PVC plastové parapety - laminované

platové parapety plastové parapety plastové parapety

PVC parapety nabízíme ve dvou typech jakosti. Oba druhy mají stejný nosný profil z primárního PVC. Nepoužívá se recyklované PVC kvůli lepší stabilizaci rozměrů a geometrie při mrazu a prudkých změnách teplot.

Oba druhy jsou laminovány folií, která neosahuje papír. Jsou tedy vlhkuvzdorné a mrazuodolné.

Levnější varianta je laminována dekorativní fólií z PVC, dražší varianta dekorativní fólií z Acrylu, který je více odolný proti mechanickému poškození.

Délka parapetu je standardně 6 000, na zakázku, na přání je možné dodat i kratší provedení.

Montáž

Parapet je nutno montovat na rovný a pevný podklad v interiéru (vyzrálá betonová mazanina). Pro dokonalé přilnutí doporučujeme použít vhodné montážní lepidlo, například běžnou montážní pěnu. Šířku parapetu je třeba zvolit z vyráběné řady s ohledem na dostatečný odvod stékající vody, přesah přes omítku volíme cca 4 cm. Na boky parapetu je možné nasadit plastovou nebo hliníkovou krytku. Podélně se parapety připevňují pomocí vhodných vrutů nebo hřebíků, přičemž lze využít předděrovaných otvorů. Pro dokonalé připevnění k podkladu je možné použít vhodné příponky. Pro montáž parapetu doporučujeme využít služeb specializované firmy.

Údržba

Doporučujeme čistit vlažnou vodou s přídavkem běžného saponátu pomocí houby, hadříku nebo měkkého kartáče. Pro čištění se nesmí použít kovový kartáč, písek, smirkové plátno apod. Po vyčištění opláchnout čistou vodou.

Technologie výroby

Parapety se vyrábějí z PVC granulátu metodou extruze. Následuje nalepení dekorativní fólie.

Balení

Pro dopravu se balí parapety do přepravních palet. Proti poškození povrchu se prokládají přístřihy z kartonu. Proti posunutí se zajišťují smršťovací folií.

Vlastnosti použitého materiálu

Typ materiálu: PVC, ACRYL

Ceny vnitřních parapetů

Ceník vnitřních parapetů je ke stažení ve formátu PDF

V naší nabídce naleznete kromě vnitřních parapetů také vnější parapety